Co kryje się pod ul. Płocką?

Przedsiębiorstwo Gülermak, wykonawca I etapu budowy odcinka zachodniego II linii metra, buduje obecnie trzy stacje o oznaczeniach C6, C7 i C8. Od lipca 2017 roku nasza grupa odwiedziła dwie z nich – trzykrotnie C7 i raz C6. Teraz nadszedł czas, żeby swoje podziemne tajemnice odkrył przed nami trzeci i ostatni już obiekt.

Stacja C8 o nazwie roboczej Płocka została zlokalizowana pod ul. Płocką na południe od jej skrzyżowania z ul. Wolską. W styczniu 2017 roku ogrodzony został plac budowy tego obiektu, zaś trzy miesiące później przystąpiono do właściwych prac. Wtedy także, w bezpośrednim sąsiedztwie budowy, otwarty został Punkt Informacyjny, od którego zazwyczaj rozpoczynamy nasze odwiedziny na budowie metra na Woli. W kolejnych miesiącach przekładano podziemne instalacje, po czym rozpoczęto wykonywać konstrukcję stacji. W styczniu 2018 roku gotowe były ściany szczelinowe, natomiast w czerwcu, gdy już wykonano wykop podstropowy i płytę denną, stacja była gotowa na przyjęcie tarcz drążących tunele, dla których był to ostatni przystanek na trasie od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C9 Rondo Daszyńskiego. 29 maja 2018 roku pod skrzyżowanie Wolskiej z Płocką dotarła maszyna S646 Krystyna, drążąca tunele północne. 16 czerwca natomiast na stacji C8 zameldowała się S644 Maria, wykonująca tunele południowe. Po przeciągnięciu przez korpus stacji i serwisie siostry wyruszyły w dalszą drogę odpowiednio 3 i 16 lipca 2018 roku. Powyższa fotografia, pochodząca z dziennika budowy prowadzonego przez Metro Warszawskie, przedstawia plac budowy stacji właśnie z początku lipca.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 sierpnia 2018 roku o godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego w środę, 8 sierpnia o godz. 20:00 przeprowadzimy zapisy. Adres formularza opublikujemy w Aktualnościach oraz na Facebooku – na naszym profilu, na grupie „Co się dzieje w metrze?” oraz na stronie wydarzenia.

Przypominamy, że w wydarzeniu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie i pełnosprawne ruchowo. Wymagane jest obuwie z zakrytymi palcami oraz grubą i twardą podeszwą, a także ubranie zakrywające całe nogi. Osoby chcące opublikować fotografie wykonane podczas zwiedzania, będą proszone o autoryzowanie swoich zdjęć. Pozostałe informacje zostaną przekazane przed rozpoczęciem i po zakończeniu wycieczki.

Powodzenia w rejestracji i do zobaczenia!

Dodaj komentarz