KMM o metrze w radiu

Adrian Szczerba w redakcji Radia UKSW. Fot. Radio UKSW

5 stycznia 2018 Adrian Szczerba, Sekretarz Koła Miłośników Metra, wystąpił w audycji Radia UKSW. W godzinach 19-20, podczas kilku wejść antenowych, nasz przedstawiciel rozmawiał z reporterem Bartłomiejem Dąbalem o  działalności KMM oraz o teraźniejszości i przyszłości warszawskiego metra.

W pierwszej części wywiadu Adrian przybliżył słuchaczom Koło – naszą historię, działalność i plany na przyszłość. Na przykładzie stacji A11 Politechnika oraz budowanej stacji C7 Młynów, którą odwiedziliśmy już dwukrotnie, omówiono jak przebiegają organizowane przez nas wycieczki i jakie ciekawe obiekty mamy okazję zobaczyć.

Podczas drugiego wejścia antenowego dyskusja ukierunkowana została na przyszłość metra w Warszawie.  Omówiono prowadzoną rozbudowę II linii, zwaną „3+3”, jak również dalsze plany inwestycyjne, mające na celu dokończenie tej nitki. Poruszony został także temat III linii warszawskiego metra.

Trzecia część natomiast dotyczyła spraw bieżących – budzących wątpliwości listew dla osób niewidomych, świątecznego pociągu metra kursującego na linii M1 do 6 stycznia oraz nowego logo Warszawskiego Transportu Publicznego, które wraz z Nowym Rokiem zaczęło pojawiać się m.in. na wagonach kolei podziemnej.

Dzięki uprzejmości Radia UKSW, audycji można posłuchać używając poniższego odtwarzacza:

Dodaj komentarz