KMM odwiedzi budowę metra na Targówku

Członkowie Koła Miłośników Metra już niebawem odwiedzą budowę I etapu odcinka wschodniego-północnego II linii metra. Dzięki zaproszeniu ze strony przedsiębiorstwa Astaldi, wykonawcy tej inwestycji, zobaczymy prawdopodobnie stację C17 Targówek – jedną z dwóch stacji linii M2 powstających obecnie w dzielnicy o tej samej nazwie. Będzie to pierwsza wizyta KMM na tym odcinku.

Stacja o oznaczeniu C17 i roboczej nazwie Targówek jest zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Ossowskiego. Umowę na jej realizację podpisano 11 marca 2016 roku, zaś 30 marca przekazano teren pod budowę tego obiektu. W okresie od czerwca do sierpnia 2017 roku dwie tarcze, drążące tunele szlakowe od stacji C18 Trocka, dotarły do stacji C17 oraz wyruszyły w dalszą drogę do stacji C16 Szwedzka i docelowo C15 Dworzec Wileński. W grudniu 2017 roku ukończono płytę peronu, a dalej trwały prace związane m.in. z murami pomieszczeń technologicznych oraz wejściami na stację i szachtami windowymi. Powyższa fotografia, wykonana przez Szymona Łaszewskiego na potrzeby dziennika budowy prowadzonego przez Metro Warszawskie, przedstawia plac budowy stacji w pierwszych dniach stycznia 2018 roku.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 10 lutego 2018 roku o godz. 10:00 i potrwa dwie godziny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, przeprowadzimy zapisy. Formularz zostanie otwarty we wtorek, 6 lutego 2018 roku o godz. 20:00, a jego adres zostanie wówczas opublikowany w Aktualnościach oraz na Facebooku – na naszym profilu, na grupie „Co się dzieje w metrze?” oraz na stronie wydarzenia.

Osoby chcące wziąć udział w zwiedzaniu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem spotkań KMM oraz poniższymi zasadami określonymi przez przedsiębiorstwo Astaldi.

  • W spotkaniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie i pełnosprawne ruchowo.
  • Gospodarz zapewni kaski i kamizelki odblaskowe, natomiast w gestii uczestników pozostaje obuwie – wymagane są zabudowane buty na płaskiej i twardej podeszwie, odpowiednie będzie obuwie zimowe.
  • Prawdopodobnie będzie możliwość wykonywania zdjęć, ale osoby chcące opublikować fotografie z terenu budowy będą proszone o ich przesłanie do autoryzacji.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane uczestnikom po zapisach oraz bezpośrednio przed i po zwiedzaniu.

Powodzenia w zapisach i do zobaczenia na budowie!

Dodaj komentarz