KMM zwiedzi nowe budynki na terenie STP Kabaty

Metro Warszawskie zaprasza nas na Stację Techniczno-Postojową Kabaty. Obiekt ten odwiedzimy pod koniec przyszłego tygodnia i będzie to nasza trzecia wizyta w tym miejscu od momentu reaktywacji Koła w 2014 roku. Największą atrakcją spotkania będą nowe budynki, które zobaczymy po raz pierwszy – myjnia i mała elektrowozownia.

W związku z rozbudową warszawskiego systemu metra, przewoźnik był zmuszony do rozbudowy także swojego jedynego zaplecza. Proces ten rozpoczęto na przełomie 2007 i 2008 roku od wykonania projektu koncepcji funkcjonalnego zagospodarowania terenu STP Kabaty. Następnie w latach 2008-2010 przebudowano głowicę zachodnią, dzięki czemu elektrowozownia stała się przelotowa, zaś w okresie od 2009 do 2011 roku powstało zaplecze warsztatowo-techniczne służb eksploatacyjnych STP. Na lata 2013-2015 przypadła budowa nowej myjni po zachodniej stronie obiektu, a w 2014 i 2015 roku wybudowano nowy magazyn. Największą inwestycją niewątpliwie było jednak wybudowanie w latach 2015-2017 po wschodniej stronie STP Kabaty 14-torowej hali postojowo-przeglądowej.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 czerwca 2018 roku. Rozpoczniemy je o 11:15 od zbiórki przed wejściem na teren STP Kabaty, mieszczącej się przy ul. Wilczy Dół 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, przeprowadzimy zapisy. Formularz zostanie otwarty w poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku o godz. 20:30, a jego adres zostanie wówczas opublikowany w Aktualnościach oraz na Facebooku – na naszym profilu, na grupie „Co się dzieje w metrze?” oraz na stronie wydarzenia.

Osoby chcące wziąć udział w zwiedzaniu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem spotkań KMM oraz poniższymi zasadami określonymi przez Metro Warszawskie.

  • W spotkaniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnosprawne ruchowo oraz pełnoletnie, a także nieletni od 16. roku życia w towarzystwie dorosłego opiekuna.
  • Na terenie STP Kabaty obowiązuje bezwzględny zakaz wykonywania fotografii i nagrywania filmów.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane uczestnikom po zapisach oraz bezpośrednio przed i po zwiedzaniu.

Powodzenia w zapisach i do zobaczenia!

Leave a Reply