Metrem na Targówek

Targówek to obecnie pierwsza z dwóch dzielnic Warszawy oczekujących w kolejce na II linię metra. W maju 2019 roku powinna zakończyć się budowa dwóch stacji przy ul. Ossowskiego i Trockiej, zaś do września 2021 roku powstać mają jeszcze trzy przystanki na Zaciszu i Bródnie. Na tych pięciu obiektach chcielibyśmy skupić się podczas najbliższego spotkania naszego Koła.

Budowa metra na Bródno jest już faktem – umowa na realizację wschodniego zakończenia II linii metra została podpisana 28 września, w terenie wykonywane są sprawdzające pomiary gruntu nad przyszłymi tunelami, a niebawem wykonawca złoży do akceptacji pierwsze dokumenty związane z wygrodzeniem placów budów stacji i tymczasową organizacją ruchu. Wszystko to zostało poprzedzone przeprowadzonym w latach 2014-2016 konkursem na koncepcję architektoniczno-budowlaną trzech stacji, którą w roku 2017 roku przygotował zwycięzca konkursu – przedsiębiorstwo ILF Consulting Engineers Polska (powyższa grafika to wizualizacja hali peronowej stacji końcowej C21 Bródno, pochodząca właśnie z tej pracy).

Przebieg II etapu odcinka wschodniego-północnego II linii metra
Mat. Metro Warszawskie

Marcowe spotkanie o metrze na Bemowie spotkało się wprawdzie z niewielkim zainteresowaniem, ale przebiegło ono w przyjemnej atmosferze i pełne było merytorycznej dyskusji. W październiku chcielibyśmy przeprowadzić podobną debatę na Targówku – dzielnicy, która także z niecierpliwością czeka na kolej podziemną. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas przyszli sąsiedzi metra i wraz z nimi, tak jak to było nieco ponad pół roku temu w miejscu przyszłego zachodniego krańca II linii, na podstawie dostępnej dokumentacji przeanalizujemy wszystko co wiąże się z każdą z 5 targóweckich stacji. Mamy również nadzieję, że tym razem z naszego zaproszenia skorzystają projektanci planowanych obiektów. W tym miejscu należy podkreślić, że nie mamy żadnego związku z Metrem Warszawskim, Zarządem Transportu Miejskiego, Urzędem m.st. Warszawy, Urzędem Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, projektantami i wykonawcami tych stacji oraz nie wyrażamy niczyich opinii prócz własnych, a naszym celem nie jest organizowanie konsultacji społecznych na temat np. komunikacji miejskiej w trakcie i po zakończeniu budowy. Zależy nam na merytorycznej rozmowie, podczas której będzie można wymienić się wiedzą, spostrzeżeniami i pomysłami.

Spotkanie rozpoczniemy o godz. 18:00 we wtorek, 30 października 2018 roku, a odbędzie się ono w Miejscu Aktywności Lokalnej „Świtlica”, mieszącym się w sali nr 24 Domu Kultury Świt przy ul. Wysockiego 11 (dojazd komunikacją miejską – przystanek Bartnicza, linie 114, 126, 204, 376 i 414). Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych przyszłością warszawskiego metra, a szczególnie mieszkańców Targówka! Użytkowników Facebooka bardzo prosimy o zaznaczenie swojej obecności na stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz