„Od Bojara do ILF” – relacja ze spotkania

10 sierpnia 2015 roku odbyło się pierwsze wakacyjne spotkanie Koła Miłośników Metra. Zgodnie z wynikami przeprowadzonej przez nas ankiety, tematem spotkania były systemy informacji wizualnej Metra Warszawskiego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania. 🙂


Jako pierwszy wystąpił Jakub Murat, członek zarządu KMM, który pokrótce przedstawił nam historię logo MW i jego realizacje na poszczególnych stacjach. Goście mogli dowiedzieć się więcej o Metroprojekcie, koncepcjach M’83 i M’90, o wiodących kolorach, czcionkach, wymiarach oraz schematach zastosowanych na pierwszej linii metra. Kuba przybliżył również zebranym główne powody krytyki systemu stworzonego przez Ryszarda Bojara i Romana Duszka.

Następnie pan Robert Tyszek, architekt pracujący przy wdrażaniu nowego systemu informacji wizualnej na linii M2, przedstawiciel firmy ILF Consulting Engineers Polska, opowiedział o krokach, które należało podjąć w obliczu braku zgody na aktualizację istniejącego systemu ze strony autora. Wprowadzone zmiany to m.in.: nowa kolorystyka oznaczeń, nowe piktogramy, podświetlenie, bardziej czytelne schematy komunikacji i plany stacji oraz oznaczenia w języku angielskim.

Omówiliśmy także bieżące wydarzenia, tj. montaż oznaczeń dla niewidomych i związane z tym wyłączenia wybranych stacji.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z prelegentami:

mgr inż. arch. Robert Tyszek (ILF) – rtyszek@o2.pl
inż. Jakub Murat (KMM) – jakub.murat@gmail.com

A na koniec tradycyjnie galeria zdjęć:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz