Regulamin grupy

Regulamin prowadzonej przez KMM grupy na Facebooku
Co się dzieje w metrze?

1. Wypowiedzi obowiązują zasady netykiety, poprawnej polszczyzny, dobrego smaku i apolityczności.

2. Publikowane informacje muszą odpowiadać tematyce grupy. Mogą to być informacje m.in. o:

  • aktualnej sytuacji na stacjach i w taborze (z wyłączeniem informacji o kontrolerach biletów),
  • interesujących i nadzwyczajnych kursach pociągów (numer składu, aktualna pozycja, kierunek),
  • pojazdach odstawionych na torach odstawczych,
  • zdarzeniach nietypowych (awarie, opóźnienia, ruch wahadłowy),
  • historii i planowanych inwestycjach.

3. Wpisy nie powinny dublować informacji wcześniej opublikowanych na łamach grupy. Umieszczane grafiki powinny być w możliwie najlepszej jakości. Do wpisów nie dodajemy tła. Używamy opcji „Włącz powiadomienia” zamiast niczego niewnoszących komentarzy. W przeciwnym razie administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisu lub komentarza bez informowania autora.

4. Opisy mają służyć wszystkim użytkownikom, dlatego powinny być jak najdokładniejsze. Niezalecane jest stosowanie niektórych skrótów (np. literowo-liczbowych oznaczeń stacji bez ich pełnych nazw), gdyż mogą one nie być znane przez wszystkich. Jak najbardziej w porządku jest natomiast skrótowe pisanie oznaczeń linii (M1 i M2) oraz przewoźnika (MW).

5. Prócz własnych wpisów zezwala się także na umieszczanie linków do artykułów i informacji prasowych traktujących o warszawskim metrze. Wszelkie inne zasłyszane informacje powinny mieć źródło.

6. Zdjęcia uzupełniające opisy należy dodawać do wpisów. W przypadku gdy publikujący nie jest autorem zdjęcia, należy podać dane osoby, która zrobiła zdjęcie bądź miejsce, z którego fotografia pochodzi.

7. Publikowanie reklam stron, produktów i usług jest dozwolone jedynie po uprzedniej akceptacji ze strony administracji. Wpis musi zawierać na końcu informację o administratorze grupy, który wyraził zgodę na umieszczenie takiego wpisu. W przeciwnym wypadku zostanie on usunięty, a użytkownik upomniany.

8. Użytkownicy mogą dodawać do grupy swoich znajomych interesujących się metrem. Zgłoszenia rozpatruje administracja, która ma prawo prosić zgłaszającego o uzasadnienie kandydatury oraz na jego podstawie może prośbę o dołączenie zaakceptować bądź odrzucić.

9. Osoby łamiące regulamin będą ostrzegane przez administrację. Powtarzające się ostrzeżenia będą skutkować usunięciem z grupy bez możliwości powrotu.

10. Członkowie grupy mogą zgłaszać zmiany do regulaminu. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie bez uprzedzenia. Ostatnia aktualizacja regulaminu miała miejsce 13 lutego 2018 o godz. 17:00.