Relacja ze spotkania o budowie II linii metra na Woli

W czwartek, 1 czerwca 2017 roku, Koło Miłośników Metra wraz z przedsiębiorstwem Gulermak, wykonawcą pierwszego etapu zachodniego odcinka II linii warszawskiego metra, zorganizowało w punkcie informacyjnym budowy metra, mieszczącym się przy ul. Płockiej, spotkanie informacyjne na temat tej inwestycji.

O godzinie 17:00 Pan Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy Gulermaka, rozpoczął swoje wystąpienie od przybliżenia wszystkim zgromadzonym historii i zakresu działalności przedsiębiorstwa, po czym przeszedł do podstawowych danych dotyczących budowanego odcinka kolei podziemnej. Następnie zaprezentowane zostały stosowane metody budowy i rozwiązania konstrukcyjne. Obecni mieli nawet okazję dokładnie przyjrzeć się specjalnym pryzmatom, które budowniczowie, w ramach monitoringu budynków zlokalizowanych w pobliżu budowy, montują na ich elewacjach w celu pomiarów przemieszczeń. Przedstawiony został również raport z dotychczas wykonanych prac oraz założenia i plany na najbliższą przyszłość, nie obyło się także bez ciekawostek i anegdot związanych z realizacją inwestycji. Na zakończenie słuchacze skierowali do prowadzącego kilka szczegółowych pytań, na które zostały udzielone fachowe i wyczerpujące odpowiedzi.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Sawickiemu za wygłoszenie prezentacji oraz wszystkim przybyłym za obecność i aktywny udział w spotkaniu. Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć. 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz