Zaglądamy na stację Młynów

Przed nami ostatnie miesiące budowy I etapu odcinka zachodniego II linii warszawskiego metra. Na powierzchni powoli zaczynają wyłaniać się konstrukcje przyszłych wejść na stacje, zaś pod ziemią trwają zaawansowane prace na wszystkich kondygnacjach przystanków oraz w tunelach. Koło Miłośników Metra, dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa Gülermak, wykonawcy tej inwestycji, niebawem odwiedzi stację C7 Młynów.

Jest to stacja, którą nasza grupa zna najlepiej, gdyż od rozpoczęcia jej budowy, co miało miejsce w listopadzie 2016 roku, obiekt ten wizytować będziemy już po raz czwarty. Wraz z kolejnymi naszymi wycieczkami w to miejsce, dokładnie poznajemy kolejne etapy wykonywania stacji metra metodą podstropową. W lipcu 2017 roku obserwowaliśmy wielkie chwytaki głębiące ściany szczelinowe, a w grudniu tego samego roku z kondygnacji -1 patrzyliśmy jak przygotowywany jest poziom peronu. W kwietniu 2017 roku zeszliśmy na gotową płytę denną oraz przyglądaliśmy się tunelom i maszynie, która je wykonała, natomiast tym razem będziemy mogli przespacerować się gotowym peronem, który budowniczowie ukończyli w grudniu 2018 roku. W dzienniku budowy na stronie Metra Warszawskiego można przeczytać więcej o postępach prac, zaś na facebookowym profilu wykonawcy z końcem stycznia pojawiło się ciekawe zestawienie jak kilka wybranych miejsc na budowie stacji zmieniło się w przeciągu ostatniego roku.

Nasze czwarte spotkanie na budowie stacji C7 odbędzie się w piątek, 22 lutego 2019 roku o godz. 14:00. Ze względów bezpieczeństwa liczebność grupy zwiedzających jest ograniczona, dlatego zostaną przeprowadzone zapisy. Formularz rejestracyjny zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej (zakładka Aktualności) oraz na Facebooku (profil, grupa, strona wydarzenia) w sobotę, 16 lutego o godz. 16:00.

Przypominamy, że w spotkaniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie i pełnosprawne ruchowo. Wymagane jest obuwie z zakrytymi palcami oraz grubą i twardą podeszwą, a także ubranie zakrywające całe nogi. Będzie możliwość wykonywania zdjęć na użytek własny. Pozostałe szczegóły zostaną przekazane uczestnikom po rejestracji i w dniu spotkania.

Powodzenia w zapisach i do zobaczenia na budowie!

Dodaj komentarz