O nas

Koło Miłośników Metra zrzesza osoby zainteresowane losami warszawskiej kolei podziemnej, a także entuzjastów innych środków transportu zbiorowego. Historia KMM rozpoczęła się w 1998 i z przerwą w latach 2007-2014 trwa do dziś. Nasza organizacja istnieje w ramach Społecznego Komitetu Budowy Metra.

Koło działa na dwóch różnych polach:

  • Naszą główną działalnością jest organizacja spotkań. Są to wycieczki, zarówno do eksploatowanych, jak i budowanych obiektów Metra Warszawskiego, a także prezentacje tematyczne i spotkania z osobami związanymi z metrem.
  • Ponadto zajmujemy się popularyzacją wiedzy o metrze w Warszawie. Na tej stronie zorganizowaliśmy niewielki „kącik wiedzy”, zaś na portalu Facebook prowadzimy grupę „Co się dzieje w metrze?”. Traktujemy ją jako forum dyskusyjne, na którym już przeszło 2000 osób wymienia się spostrzeżeniami na temat historii, teraźniejszości i przyszłości stołecznego metra oraz kolei podziemnej w innych miastach.

Nad działalnością Koła pieczę sprawuje czteroosobowy Zarząd. W KMM nie ma formalnej instytucji członkostwa, jednak za członków i sympatyków Koła uznajemy wszystkie osoby, które są z nami w stałym kontakcie – obserwujące tę stronę, zapisane do naszego newslettera, lubiące naszą stronę na Facebooku i należące do wyżej wspomnianej grupy na Facebooku.

Współpracujemy zarówno z przedsiębiorstwami i instytucjami, jak i innymi organizacjami miłośniczymi i osobami indywidualnymi. Do naszych najważniejszych partnerów zaliczają się:

Jesteśmy młodym, zgranym zespołem, któremu nie brakuje motywacji do działania i pomysłów na dalszy rozwój Koła. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy w stanie zaoferować naszym sympatykom jeszcze więcej atrakcji związanych z metrem.

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą organizacją. Serdecznie zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu w wybrany, wygodny dla Państwa sposób oraz czynnego uczestnictwa w życiu Koła Miłośników Metra przy Społecznym Komitecie Budowy Metra.